İçeriğe geç

BENİM DÜNYAM – IT

Merhabalar,

Ben IT Uzmanı Hasan KABA. Meslek hayatıma başladığımdan bu güne (9 Yıl ) hep blog sitesi açmak ve düzenli olarak paylaşımlarda bulunmak istemişimdir. Birkaç denemem olsa da çeşitli nedenlerden dolayı alışkanlık haline getirip devamlılığını sağlayamadım. Blog sayfamı tekrar hayata döndürdüm ve bu sefer hayata tutunması için çok gayret edeceğim. Peki neler olacak blog içerisinde kısaca açıklamak isterim:

  • Sistem ve Ağ Uzmanlığı – Başlangıçtan İleri Seviyeye kadar bir eğitim serisi.
  • Windows Platformu ve Teknolojileri.
  • Olmazsa olmazımız Linux.
  • Sanallaştırma , Container & Cloud Teknolojileri.
  • Proğramlama, Kurumsal mimaride.
  • En önemlisi saha deneyimlerim kazanımlarım ve tecrübelerim.

Yukarıda belirttiğim konu başlıkları altında öncelikle ailem ve sonrası işimden arta kalan zamanlarda bilgimin ve gücümün yettiği kadar aktif, zengin ve farklı bir blog oluşturmayı hedefliyorum. İnşaallah Rabbimin izni ile bu hedefime ulaşır ve IT sektörüne girmek isteyen, yeni başlayan ve bir şekilde eğitim alamayan kardeşlerimize fayda sağlamak ayrıca yazarken bilgiyi zinde ve güncel tutmak istiyorum. Blogumun esas amacı da budur.

Tabi tüm bu söylediklerimi yaparken de blog altyapısını ara yüzünü sürekli geliştireceğim. Şu an zamanım olmadığı için ve daha çok beklememek için “wordpress cms” altyapısını kullandım ama ilerleyen zamanlarda “NetCore MVC, Wep Api & React” kullanarak blogumu geliştirmek ve sizlere daha efektif, dinamik göze hoş gelen bir blog sunmak istiyorum. Tüm bunları yaparken de sizlerle iletişim halinde olup sizden gelecek dönüşlerle (feedback) sizlerinde içinde olduğu bir platform haline dönüştürmeyi hedefliyorum.

Şimdilik Hoşçakalın!

Tarih:Bulut TeknolojileriLinux (GNU)Mail ServerNetworkProgramlamaSanallaştırmaWindows Server

2 Yorum

  1. Fatih Tomruk Fatih Tomruk

    Tebrik ederim. Çok şey öğreneceğimizi ve bize farklı bakış açıları katacağına eminim. Merakla bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir